Otobüsle İstanbul/Esenler Yeni Otogar’ında inildikten sonra belediye otobüsü veya servislerle Bakırköy’e, buradan da Halkalı istikametine giden banliyö trenine binilerek, Yeşilköy İstasyonu’nda inilip Hava Kuvvetleri Müzesine varılabilir.
İkinci seçenek olarak Esenler Yeni Otogar’ın içinden geçen metro istasyonundan havalimanı yönüne giden tramvaya binilerek CNR (Uluslararası Fuar Merkezi) istasyonunda inilebilir.Taksi ile Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına varılabilir. CNR-Hava Kuvvetleri Müzesi  Komutanlığı arası yaklaşık beş km’dir.
   

 

Denizyolu ile İstanbul/Sarayburnu Limanına gelindikten sonra Sirkeci Tren İstasyonu’na yürünebilir. Halkalı istikametine giden banliyö trenine binilerek Yeşilköy İstasyonu’nda inilerek Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına ulaşılabilir. Denizyolu ile İstanbul/Yenikapı gelindikten sonra vapur iskelesinin karşısında bulunan Yenikapı Tren İstasyonu’na gidilerek banliyö trenine binilebilir. Yeşilköy İstasyonu’nda inilip Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına ulaşılabilir. İkinci seçenek
olarak Yenikapı Vapur İskelesi’nin karşısında bulunan otobüs durağından Yeşilköy’e giden (72T nolu) belediye otobüsü ile Yeşilköy durağında inilip Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına ulaşılabilir.

 

 

Tren ile İstanbul/Haydarpaşa tren istasyonuna gelindikten sonra vapurla Eminönü’ne geçilerek Sirkeci Tren İstasyonu’na gelinir. Halkalı istikametine giden banliyö trenine binilerek Yeşilköy İstasyonu’nda inilip Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına ulaşılabilir.
Eminönü’ne gelindikten sonra ikinci seçenek olarak da Yeşilköy’e giden (81 nolu) belediye otobüsü ile Yeşilköy durağında inilerek Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına ulaşılabilir.

 
 

Havayolu ile İstanbul/Atatürk Havalimanına gelindikten sonra, taksi ile Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığına varılabilir.Atatürk Hava Limanı ile Hava Kuvvetleri Müzesi Komutanlığı arası yaklaşık 5 km'dir.
 

 
 

Özel araç ile E-5 veya E-6 üzerinden Yeşilköy Atatürk Hava Limanı tabelası takip edilir, Havalimanı girişine kadar gelinerek buradan sahil yönüne devam edilir. İlk ışıklı kavşaktan sonra Hava Kuvvetleri Müzesi tabelası takip edilerek Hava Kuvvetleri Müzesine kolayca ulaşılabilir.